HELP P3

Anorexie, bulimie, obezita, bigorexie a ortorexie – těmto poruchám příjmu potravy se projekt HELP P3 věnuje již od roku 2007. Pořádáme každoročně okolo 30 přednášek pro základní a střední školy. Přednáška mimo jiné obsahuje videa a fotografie poskytnuté ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí v Brně.

Pod vedením paní učitelky Kamily Tkáčové se scházíme každé pondělí o velké přestávce, kde spolu vymýšlíme nové, malé projekty, jako je například srovnání nápojů a cukru, který obsahují, od nového roku se budeme zabývat také měřením mléčných nápojů.

Za školní rok 2019/2020 bohužel díky situaci proběhlo přednášek o něco méně, konkrétně 9, cca pro 170 žáků. Někteří ze současných členů také absolvovali odborné školení pod vedením psycholožky PhDr. Jitky Varyšové.

Zajímavostí letošního roku pro nás určitě bylo vypsání grantu, který nám schválili. Grant je vypsán na novou potravinovou a pitnou pyramidu, nové brožury a pracovní listy. Chceme se zase posunout, a proto doufáme, že vše vyjde dle našich představ.

Instagram: https://www.instagram.com/helpp3/